Kuchyňské desky z Technistone®

TechniStone® je vysoce kvalitní, nadčasový, kompaktní, neporézní a hygienický nezávadný výrobek z převážné části tvořený přírodními materiály (křemen a žula). Pro efektní vzhled je výrobek doplněn barevnými pigmenty a skleněnými nebo zrcadlovými granuláty. To vše je spojeno kvalitní pryskyřicí a opracováno do rovných a odolných desek s různými typy povrchů a tlouštěk. Unikátní vlastnosti pracovních desek

Díky svým unikátním vlastnostem odpovídá TechniStone® praktickým potřebám moderních domácností. Lze ho využít jak v interiéru, tak exteriéru. Jeho předností je jednoduchá údržba a vysoká odolnost, díky čemuž má široké použití v privátní, veřejné i průmyslové sféře. 

Žula

Žula se pro své vlastnosti nejčastěji využívá v interiéru k výrobě masivních kuchyňských desek. Na rozdíl od jiných materiálů nevyniká jen svým vzhledem, ale i svou pevností, odolností a poutavou strukturou. Na kuchyňské desce vyrobené ze žuly můžete bez obav krájet pečivo, klepat maso, nebo na něj bez výčitek položit i rozpálený hrnec. Na žulovou desku se můžete při vaření maximálně spolehnout. Kromě kuchyní se žulový kamenný obklad často používá i na obložení krbů, který podtrhne příjemnou atmosféru interiéru, nebo pro výrobu parapetů, a to i těch venkovních. Populární je také zakomponování žuly do koupelen, ať už ve formě dlažeb a obkladů, tak třeba umyvadlových desek. Oproti tvrzenému kameni má značné výhody, kterými je nižší hořlavost nebo možnost větších tlouštěk nad 3 cm. Stinnou stránkou žuly je v tomto srovnání vyšší nasákavost, vyšší hmotnost či nižší odolnost vůči skvrnám, kterým se ale můžete vyhnout pravidelnou impregnací kamene. 

Neolith®

Dále bychom vám rádi představili slinutý kámen Neolith®. Jedná se o extrémně všestranný produkt, který je ideální pro jakékoliv použití v domácnosti i mimo ni. Neolith nabízí v současné době tloušťky materiálu 3, 6, 12 a 20 mm, což poskytuje řešení pro všechny typy aplikací od stěn a podlah, kuchyňských skříněk a nábytku, pracovních a kuchyňských desek až po bazény. Neolith je k dispozici ve čtyřech formátech velkých rozměrů, což je ideální pro individuální projekty. Vyrábí se technologií slinováním. V první fázi prochází kombinace výrobních surovin lisem, kde je materiál zhutňován tlakem až 400 barů. Ve druhé fázi se desky pečou v pecích při teplotě vyšší než 1 200 °C. Technologie slinování tak poskytuje keramice Neolith® fyzické a mechanické vlastnosti, které nemají ve stavebnictví obdoby. Jedná se o snadno čistitelný materiál, odolný proti poškrábání, ledu a mrazu i UV paprskům. Bez obav jej tak můžete použít v prostředích vystavených extrémním výkyvům teplot nebo vysokým zátěžím

Mramor

Unikátními vlastnostmi oplývá také mramor. Ten je od nepaměti spojován s nadčasovostí a luxusem. V posledních letech si tento materiál designéři a architekti opět oblíbili a komponují jej do soukromých i komerčních interiérů. Pro své fyzikální a estetické vlastnosti nachází mramor uplatnění nejčastěji ve formě koupelnových obkladů, obložení krbů nebo podlah. Velmi často se používá také k výrobě konferenčních stolků a stolů. Příliš jej nedoporučujeme do kuchyní, a to zejména kvůli vyšší nasákavosti tohoto materiálu. Skvěle vypadá také ve formě designového nábytku a interiérových prvků. Krása mramoru vynikne i v tzv. otevřeném prostoru, kterým bývá nejčastěji společenská zóna domu. 

Corian

Corian přináší do interiérového designu zcela novou dimenzi. Jde o směs přírodních minerálů a čisté akrylátové pryskyřice. Jeho možnosti zpracování jsou téměř neomezené.
Mezi hlavní výhody patří neporéznost, snadná tvarovatelnost a bezespárové spoje. Oproti tvrzenému kameni Technistone je sice levnější, avšak nabízí menší užitné vlastnosti, a proto se tolik nedoporučuje například na pracovní kuchyňské desky. Jeho nevýhoda tkví v nižší odolnosti vůči teplotám (vydrží do 100 stupňů Celsia), proto není vhodné na něj odkládat horké předměty a dále nízká odolnost vůči chemickým čistícím prostředkům.
Na pracovní desce z Corianu byste neměli krájet.

Lamino

Lamino deska je v podstatě materiál, jehož základem je dřevotříska, která však není příliš odolná, a proto se na povrch aplikuje právě "lamino". Tento materiál patří bezesporu mezi nejlevnější varianty, které si můžete do kuchyně či koupelny pořídit. Laminátové desky jsou lehké, dobře se opracovávají a na trhu nalezneme širokou nabídku dekorů.

Kompaktní deska

Kompaktní desky mají atraktivní vzhled a vynikající vlastnosti. Díky mimořádné trvanlivosti a odolnosti proti vlhkosti jsou vhodné pro interiérové aplikace, které vyžadují hygienický povrch a odolají zvýšenému namáhání. 

WUDI s.r.o.

Ičo: 13986252

sídlo: Na okruhu 488/27, Písnice, 142 00 Praha 4

Provozovna: Chebská 73/48, 360 01 Karlovy Vary

BÚ: 6097787002/5500 


Zavolejte nám

+420 604 513 023

E-mail
info.wudi@gmail.com

Máte nějaký dotaz?

Vše začíná konzultací s naším pracovníkem přes telefon. Rádi Vám poradíme na co si dát pozor, jaký výběr materiálu zvolit a jak bychom mohli tvar nábytku zakomponovat do Vaší místnosti. Pokud nemáte žádnou představu, nevadí, my Vám rádi s řešením pomůžeme.

Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!